• Wpisów: 1523
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 23:34
  • Licznik odwiedzin: 68 647 / 2731 dni
 
witch27
 
♥ I believe in magic ♥: „Zakochałbym się. Bo zima idzie, zima stulecia, ostrzegają przed nią synoptycy, niektórzy górale i sierść kocia, której przybywa z każdym dniem. I chociaż za rok pewnie też będzie zima stulecia, tak samo z resztą jak rok temu, to jednak ta ma być inna od wszystkich. Bo będą zamarzały słowa, i nikt nie będzie mógł od końca wypowiadać długich zdań. Już za pierwszym przecinkiem słowa zamarzną i rozsypią się wraz ze śniegiem pod stopami rozmówców. (…)Zdania wielokrotnie złożone należy zastąpić prostymi komunikatami, właśnie takimi jak: chcę Ciebie, zmieniłbym szerokość geograficzną, chodź tu szybko. W grę wchodzą również pytania raczej proste: Jak mnie kochasz? Czy umrzemy sobie razem? A może dzisiaj nie wyjdziemy z łóżka?.
(…)Zakochałbym się, bo mi ręce zimą marzną niemiłosiernie. A zakochani mają te swoje głupiutkie zabawy w dotykanie, zginanie palców, bawienie się nimi, a ręce tych pierwszych zawsze tych drugich szukają, nawet nocą. A noce mają być najzimniejsze, taka to będzie zima. Pod kołdrą, na chodniku, przy przejściu z kuchni do pokoju, chociaż korytarz na tyle szeroki, że minąć by się mogły dwa małe słonie, ręce się szukają. Zakochani muszą się dotknąć, włosy powąchać, musnąć tylko lekko wierzch dłoni, albo złapać mocno za rękę i zaciągnąć gdzieś, zupełnie bez rozumu i pamięci.
Zakochałbym się, bo dni robią się coraz krótsze, a od siedzenia całymi dniami przed komputerem wzrok mi się psuje, i coraz gorzej widzę to, co daleko, szczególnie wieczorami. Coraz łatwiej się gubię, bo co ostre zmienia się w rozmazane, a zakochani muszą przecież być blisko. Dzielą miasto, skrzyżowanie, wzgórze, brzeg rzeki, przystanek, są na wyciągnięcie telefonu, chociaż lepiej ręki. Bo wszystko chce się pokazać i powiedzieć. Zresztą w długie noce zakochani wiedzą lepiej, co robić. Od wszystkich wiedzą lepiej.”

Nie możesz dodać komentarza.